15+ Loại Túi Du Lịch Phong Cách Cho Các Nàng Cực Đẹp

Udhëtimet e vajzave nuk do të ishin të plota pa një çantë. Së bashku me zhvillimin e modës dhe kërkesën në rritje të femrave, ka gjithnjë e më shumë çanta të përshtatshme dhe dizajne të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni për t’iu përshtatur çdo udhëtimi.

Çantat e udhëtimit për vajzat janë një shoqërues i ngushtë kur shkoni në toka të reja. Për femrat, ndonjëherë nuk është thjesht një çantë, por duhet të jenë edhe të bukura dhe në modë. Më poshtë Tam Anh Leather Products përmbledh TOP 15 çantat më të nxehta të udhëtimit sot për referencën e saj. lua-chon-tui-di-du-lich

Shikoni top 10 çantat e udhëtimit të grave më në modë sot

Çantat e udhëtimit për femra tani janë shumë të disponueshme në treg, ato ndryshojnë nga modeli në markat e çantave të udhëtimit. Kështu, duke sjellë shumë opsione për vajzat kur kanë nevojë të dalin. Sidoqoftë, çdo produkt do të ketë avantazhet dhe disavantazhet e veta, kështu që kur zgjidhni, është ende e nevojshme të mësoni dhe të konsideroni më të përshtatshmet.

▷ Shiko tani ndaje: Dalloni çantat e vërteta dhe ato false

1. Çanta me kovë udhëtimi

Kjo është një nga çantat më të njohura në botë për momentin. Çanta e kovës ka një shumëllojshmëri stilesh, dizajne unike dhe tregon personalitetin e përdoruesit.

Në veçanti, për sa i përket aplikimit, është e vështirë për çdo model çanta të kalojë Bucket Bag. Çanta ka një dizajn të gjerë ndarjeje, kështu që e ndihmon atë të ruajë me lehtësi sendet personale si grimin, portofolin, telefonin, … pa shkaktuar një ndjenjë të trashë.

Aktualisht, ky model çanta ka shumë ngjyra të ndryshme si kafe, e zezë, gri, etj. Të gjitha janë prej lëkure origjinale, kështu që ka qëndrueshmëri të lartë, qepje delikate dhe është shumë e qëndrueshme.

I-Bucket-Bag-cho-chi-em

2. Çanta me Fringe

Pika kryesore e Fringe Bags janë rripat e xhufkës, të cilat janë perfekte për daljet në stilin vintage. Ky model çanta është aktualisht shumë i njohur, jo vetëm në Vietnam, por edhe në mbarë botën.

Kjo çantë është shumë e përshtatshme për fustane elegante, rrathë të hollë, fluturues në erë për të ndihmuar vajzat të tregojnë feminitetin e tyre. Me fjalë të tjera, Fringe Bag mund t’ju bëjë një “muzë” në çdo kohë, kudo.

Çanta me thekë

3. Çantë Tote

Çanta Tote është një stil popullor i çantave. Zotërimi i një madhësie të madhe lejon që kjo të mbajë shumë gjëra të rehatshme dhe të përshtatshme.

Çanta mund të bëhen nga shumë materiale të ndryshme. Megjithatë, nëse vlerësoni luksin dhe qëndrueshmërinë, me siguri gjithmonë mbizotërojnë çantat prej lëkure.

bagazh-çantë

Kjo lloj çanta thuajse ka pushtuar edhe vajzat më kërkuese. Me një sërë avantazhesh të tilla si trendi, i përshtatshëm, i lehtë dhe shumë i lehtë për t’u kombinuar, çanta është një artikull që nuk mund ta injoroni gjatë atyre festave.

Për më tepër, me këtë çantë, vajzat mund të paketojnë të gjitha sendet e tyre të vogla në të dhe ta mbajnë atë kudo pa u shqetësuar kurrë se mos e thyhet apo griset diku.

4. Mini çanta e thurur me rrjetë

Kjo çantë ka përmasa të vogla, motivet janë të dizajnuara në formën e thurjes për të treguar feminitetin dhe bukurinë. Madhësia e çantës është relativisht kompakte, e përshtatshme për ruajtjen e sendeve të vogla personale si buzëkuq, syze, telefon etj.

Mini çanta e thurur me rrjetë është një çantë e bukur udhëtimi për femra. Megjithatë, vajzat ende mund ta përdorin atë çdo ditë pa pasur nevojë të presin rastin për të dalë për shkak të zbatueshmërisë së lartë dhe të përshtatshme për shumë veshje të ndryshme.

I-mini-dan-luoi

5. Çantë shpine me thumba

Në udhëtime të gjata, përdorimi i një çantë mbi supe do të japë një kontribut të madh për të ndihmuar vajzat të shprehin personalitetin dhe stilin e tyre. Në veçanti, çanta e shpinës me thumba është një nga çantat e udhëtimit të përshtatshme për vajzat me personalitet të fortë dhe të lezetshëm.

Përdorimi i një çantë supe do t’ju ndihmojë të ndiheni shumë më rehat dhe komod gjatë lëvizjes kur dilni. Në të njëjtën kohë, çanta e shpinës ka një madhësi të madhe, kështu që gjithashtu i lejon përdoruesit të mbajnë një shumëllojshmëri më të gjerë të artikujve, duke përfshirë rrobat.

6. Çanta kompakte tërthor

Çantat kryq mund të jenë kompakte, por shumë të përshtatshme në daljet e tyre. Çantat e vogla të udhëtimit për femra i ndihmojnë femrat të lëvizin lirshëm pa u ndier të ngatërruara dhe të pakëndshme. Në veçanti, megjithëse është i vogël, megjithatë mjafton për të plotësuar nevojat e sendeve personale si buzëkuq, shkumës, telefon, portofol etj.

Çantat e vogla kryq i lejojnë femrat të kombinohen lehtësisht me veshje më të ndryshme, duke shprehur lirshëm personalitetin e tyre.

I-deo-keo-rrush-gon

7. Çantat e dorës me përmasa të mëdha

Çantat oversize janë të mëdha në përmasa, mund të mbajnë shumë gjëra por janë ende shumë në modë kur udhëtoni. Kjo çantë është jashtëzakonisht e pëlqyer nga femrat dhe të gjithë duket se e kanë një të tillë në raftin e çantës së tyre. Kjo sepse produkti është shumë i përshtatshëm dhe i gjithanshëm, jo ​​vetëm që përdoret për të dalë, por edhe kur shkoni në punë, shkoni në shkollë, përdoret shumë.

Aktualisht, çantat e dorës me përmasa të mëdha janë ndoshta një nga çantat e udhëtimit femëror të markës më të njohur. Ka shumë marka të famshme të modës si Chanel, Roberto Cavalli etj., që ndjekin këtë dizajn dhe vlerësohen shumë.

8. Qese bosh

Çanta e zbrazët ka një madhësi të madhe, një ndarje të madhe ruajtjeje, kështu që shpesh përdoret për të ruajtur rrobat dhe këpucët për daljet. Kjo çantë zakonisht do të dizenjohet me doreza të shkurtra për mbajtjen e dorës dhe rripa të gjatë, të cilat mund të vishen me shpatulla të kryqëzuara gjatë udhëtimit. Ky është modeli më i shitur i çantave të udhëtimit femëror në treg sot.

9. Qese e shurdhës së detit

Vitet e fundit, çantat e detit janë kthyer në një trend të ri që pothuajse çdo grua që shkon në plazh duhet të blejë një për vete. Materiali i bërë nga fara sjell rininë dhe risi. Në veçanti, ky model çanta mund të kombinohet pothuajse me çdo veshje plazhi.

Çanta sedge aktualisht janë të dizajnuara në shumë dizajne të ndryshme. Në veçanti, ai gjithashtu ka shumë madhësi që vajzat të zgjedhin lirisht për t’iu përshtatur preferencave dhe nevojave të tyre.

I-watch-di-bien

10. Çanta e udhëtimit e papërshkueshme nga uji

Kjo me siguri do të jetë çanta “shpëtimtare” e shumë vajzave kur duan të sjellin “të gjithë botën” në plazh. Nuk do t’ju duhet më të shqetësoheni që rrobat dhe makijazhi juaj të laget sepse kjo çantë do të jetë prej materiali të papërshkueshëm nga uji.

11. Çanta e blerësit

Kjo është një çantë me dizajn të thjeshtë që optimizon hapësirën brenda. Ndaj janë të shumta vajzat që e kanë zgjedhur si një artikull të pandashëm në përditshmërinë e tyre si dhe në udhëtimet e tyre.

çantë blerësi

Zakonisht, këto çanta blerës janë të dizajnuara me material mjaft të butë, por po aq fleksibël, duke i ndihmuar ata të mbajnë shumë sende gjatë udhëtimeve të tyre të blerjeve, ashtu si emri i saj. Një avantazh tjetër i tij është se mund të paloset kur nuk përdoret, shumë i përshtatshëm për ta marrë me vete sa herë të dëshironi.

12. Çanta Duffel

Shumë produkte të modës kanë marrë emrin e vendit ku ata kanë lindur për herë të parë dhe çanta me dollap është një prej tyre. Duffel është një qytet shumë i bukur në Belgjikë. Çanta Dufel ka një trup mjaft të gjatë me një ndarje të gjerë dhe të rehatshme ruajtjeje, kështu që Dufel njihet edhe si një çantë bosh.

Lëkura e dhisë, lopa, najloni ose kanavacë janë të gjitha materialet e zakonshme për të bërë një çantë dolli, kështu që është veçanërisht e përshtatshme për vajzat që pëlqejnë dinamizmin, si dhe ato që janë të forta dhe të forta.

çantë dofe

E dizenjuar me një ndarje të vetme, jashtëzakonisht të madhe dhe të thjeshtë me doreza nga të dyja anët, kjo çantë mund t’ju shoqërojë në udhëtime të shkurtra apo edhe të gjata. jashtëzakonisht e përshtatshme.

Prandaj, kohët e fundit, variacionet e kësaj çante me rrota po zëvendësojnë gradualisht valixhet e mëdha në udhëtime. Kjo është arsyeja pse duhet të blini menjëherë një çantë kaq të mrekullueshme.

13. Çantë shpine (Backback)

Çantat e shpinës janë një nga ato çanta që nuk dalin kurrë nga moda. Me dizajn të dy rripave të ngurtë, ngjyra dhe tekstura të ndryshme, kjo çantë është jashtëzakonisht e përshtatshme për vajzat me stil aktiv.

Në veçanti, mund të ruani shumë gjëra në çantën e shpinës dhe ajo ende duket kompakte. Me një çantë shpine kur udhëtoni, mund të lironi duart për të bërë fotot tuaja të preferuara ose për të mbajtur më lehtë sende të tjera gjatë udhëtimit.

çantë shpine

Një tjetër avantazh i madh i çantave të shpinës në krahasim me llojet e tjera të çantave është t’ju ndihmojnë të mbroni shtyllën kurrizore. Disa lloje çantash librash me vetëm një rrip anësor janë shumë të lehta për të na lodhur dhe duhet të ndryshojmë vazhdimisht supet përndryshe do të jetë shumë e lehtë të përkulesh, të përkulësh shtyllën kurrizore, por çantat e shpinës janë të ndryshme. Është krijuar gjithmonë me 2 rripa për të dy supet, kështu që ndihmon në balancimin e peshës kur lëvizni.

Çantat e shpinës do të jenë jashtëzakonisht të përshtatshme për ata që duan të udhëtojnë, veçanërisht çantën e shpinës, kur kombinoni çantën e shpinës me një çantë vakum ose një çantë për rroba, kurrë nuk do të keni nevojë të shqetësoheni për mungesën e sendeve kur udhëtoni ose duhet të mbani bagazhe shumë të mëdha.

14. Çanta Weekender

çanta e fundjavës

Ndër çantat që vajzat duan, do të ishte gabim i madh të mos përmendej modeli Weekender Bag. Me avantazhin absolut për të qenë në gjendje të ruani shumë gjëra në një hapësirë ​​mjaft kompakte falë dizajnit inteligjent me shumë ndarje të ndryshme ruajtjeje, ju mund t’i transportoni ato me lehtësi dhe lehtësi. jashtëzakonisht.

15. Çanta Gladstone

Kjo lloj çante mund të mbajë shumë gjëra, ndërkohë që duket me stil si një valixhe e vogël, për më tepër mund të kombinohet lehtësisht me veshje të ndryshme.

Ndjehuni të lirë të përzieni dhe kombinoni veshjen tuaj me të njëjtën çante Gladstone për të krijuar një shumëllojshmëri stilesh.

Mund të provoni edhe të vendosni disa rroba të tjera në atë çantë pa u shqetësuar se çanta do të humbasë pamjen e saj origjinale.

Shikoni menjëherë çantat prej lëkure për meshkuj të markës Tam Anh

Eksperiencë në blerjen e çantave të udhëtimit për vajza

Mund të shihet se tregu i çantave të udhëtimit për vajzat sot është jashtëzakonisht i larmishëm. Megjithatë, jo çdo çantë është vërtet e përshtatshme për ju, duke ju ndihmuar të shprehni personalitetin tuaj. Prandaj, kur ka nevojë për të blerë një çantë, të kuptuarit e përvojës së blerjes është jashtëzakonisht e rëndësishme dhe e nevojshme.

përvojë

1. Zgjidhni sipas formës së trupit tuaj

Çdo vajzë ka një pamje të ndryshme, kështu që edhe çantat shoqëruese të udhëtimit do të kenë një përshtatje të ndryshme. Për njerëzit e gjatë dhe të dobët, shpesh është më e lehtë të zgjedhin një çantë udhëtimi, nga çantat e mëdha deri tek ato mini që mund të vishen me vetëbesim.

Për njerëzit e shkurtër, fëmijët duhet të qëndrojnë absolutisht larg nga çantat e mëdha të udhëtimit. Arsyeja është se përmasat shumë të mëdha mund t’i bëjnë ato të “gëlltisin” pamjen tuaj.

2. Zgjidhni sipas qëllimit të përdorimit

Bazuar në dëshirën për të blerë një çantë për veshje apo sende personale, mund të zgjidhni çantën me madhësinë më të përshtatshme. Faktorët e gjatësisë, gjerësisë, numrit të ndarjeve … duhet të vihen në krye për t’u krahasuar dhe marrë parasysh me nevojat tuaja të ruajtjes.

3. Kushtojini vëmendje ngjyrës

Në çdo rast, moda për gratë është jashtëzakonisht e rëndësishme. Prandaj, kur zgjedhin një çantë udhëtimi, femrat i kushtojnë rëndësi të veçantë ngjyrës së çantës në mënyrë që ajo të jetë elegante, në modë dhe të përputhet vërtet me veshjen që do të veshin.

Normalisht, çanta është e zezë, gri, gri, nudo…. janë ngjyrat primare të zgjedhura nga shumë njerëz sepse kombinohen lehtësisht me çdo veshje.

4. Së pari duhet t’i jepet përparësi cilësisë

Kur udhëtoni, qoftë i gjatë apo i shkurtër, duhet të lëvizni shumë. Prandaj, për lehtësi gjatë argëtimit, duhet të investoni në një çantë mjaft të fortë. Materiali do të përcaktojë shumë për qëndrueshmërinë dhe jetëgjatësinë e çantës. Bazuar në preferencat tuaja dhe kushtet ekonomike, duhet të konsideroni zgjedhjen e materialit më të përshtatshëm të çantës.

▷ Tam Anh ndau: Si të zgjidhni një çantë lëkure sipas ngjyrës së lëkurës

Epilogu

Më sipër janë të gjitha informacionet në lidhje me çantat e udhëtimit për vajza që Tam Anh përmbledh dhe dëshiron t’ju dërgojë lexuesve. Shpresojmë që sugjerimet në listën e 15 modeleve të çantave si dhe eksperienca e zgjedhjes së një çante t’ju ndihmojnë të zotëroni çantën e duhur, të sjellni komoditet si dhe të shprehni në maksimum stilin dhe personalitetin tuaj në çdo dalje.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 15+ Loại Túi Du Lịch Phong Cách Cho Các Nàng Cực Đẹp . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  Top 10 Loại Xịt Khử Mùi Giày Dép Chất Lượng Tốt Giá Rẻ

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Chaolong TV - WordPress Theme by WPEnjoy