20+ Cách phối đồ với áo thun nam thời trang đẹp ấn tượng

Bluzat janë të domosdoshme në garderobën e çdo djali dhe vajze. Këto janë këmisha bazë që përdoren në jetën e përditshme, në punë, në sport ose në dalje. Në artikullin më poshtë, Tam Anh Leather do të ndajë me ju 20+ mënyra koordinojeni me bluzat e meshkujve Super modë, mbresëlënëse dhe tërheq të gjithë sytë.

Bluza për meshkuj të modës popullore

Në treg sot, ka shumë lloje të ndryshme bluzash për meshkujt për të zgjedhur. Këtu janë disa sugjerime që Tam Anh Leather Products ka sintetizuar për t’ju ndihmuar të keni pamjen më të përsosur.

1. T-shirt per meshkuj me jake te rrumbullaket

T-shirt me jakë të rrumbullakët është një produkt me një dizajn me qafë të rrumbullakët në formën e një qafe njeriu. Këmisha mund të dizajnohet me vrima të gjata, të shkurtra, pa mëngë ose me tre vrima. Me këtë dizajn të qafës, ju mund të kombinoni dhe kombinoni një sërë bluzash për meshkuj si pantallona të shkurtra, xhinse të gjata, pantallona casual etj.

koordinojeni me bluzat e meshkujve

2. Bluzë për meshkuj me jakë

Bluzat me jakë të rrumbullakët përbëhen nga këmisha me jakë të rrumbullakët. Dizajni i këmishës duhet vetëm të shtojë një bust në qafë dhe mëngët për t’u bërë ky model. Këmisha me jakë është gjithashtu një produkt që ndihmon mbajtësin të nxjerrë një stil eterik, elegant por jo më pak dinamik.

bluze jake per meshkuj

3. Bluzë për meshkuj me jakë VU

T-shirt me jakë V ka emrin e plotë të qafës V. Dizajni përmban një jakë të përparme që pret thellë drejt gjoksit për të krijuar një formë V.

Përveç emrit të qafës V, shumë njerëz përdorin edhe emrin qafë zemra për të përshkruar vizualisht formën e qafës.

bluza për meshkuj

4. Bluzë polo për meshkuj

Bluza Polo për meshkuj njihet edhe si bluzë me jakë të drejtë, mund të kthehet me kokë poshtë, me kopsa në gjoks. Nëse bluzat e mësipërme janë drejt liberalëve dhe komode, këmisha Polo është një imazh serioz, elegant dhe i qetë i një mashkulli.

bluzë polo për meshkuj

5. T-shirt meshkujsh me mëngë të gjata

Bluza me mëngë të gjata për meshkuj është një dizajn me gjatësi mëngësh që i përshtatet të gjithë krahut. Jakat mund të zgjidhen në forma të ndryshme si qafë shtyllë, qafë V, qafë e rrumbullakët, qafë Polo. Këmisha është zgjedhja e duhur për stinët e ftohta.

koordinojeni me bluza meshkujsh me jakë

6. Bluzë për meshkuj me mëngë të shkurtra

Bluza me mëngë të shkurtra për meshkuj është një dizajn që ka një gjatësi mëngë më të gjatë se modelet e zakonshme të bluzave me mëngë të shkurtra. Gjatësia e këmishës është zakonisht nga bërryli në mes të parakrahut në vend të nga beli lart si dizajnet e tjera. Burrat që e duan stilin e veshjeve koreane do ta pëlqejnë këtë stil.

bluze per meshkuj me menge te shkurtra

Shënime për t’u mbajtur mend kur përzieni rrobat me bluza për meshkuj në modë

Disa shënime kur përzieni rrobat me bluzat e modës për të pasur shijen më mbresëlënëse të veshjes janë si më poshtë:

1. Zgjidhni bluzën e duhur për meshkuj

Vini re se kur përzieni rrobat me një bluzë për meshkuj, gjëja e parë që duhet të bëni është të zgjidhni një këmishë që i përshtatet trupit tuaj, por gjithsesi të ndiheni rehat, të sigurt, që nuk e zbulon shumë bustin. Zgjedhja e një këmishe që përshtatet përgjatë vijës së trupit do t’ju ndihmojë të merrni një imazh të rregullt dhe elegant në krahasim me zgjedhjen e një këmishe të lirshme në pozicione të papërshtatshme.

Koordinoni me bluza meshkujsh me jakë

2. Mos i përzieni ngjyrat shumë të ndryshme

Në fakt, çdo ngjyrë në modë shoqërohet me një ngjyrë specifike.

Prandaj, duhet të mësoni për harmoninë e përgjithshme të ngjyrave përpara se të përzieni këmisha me ngjyra me sende të tilla si pantallona, ​​çanta, kapele apo aksesorë të tjerë. Përdorimi i shumë ngjyrave, përdorimi i ngjyrave të vështira për t’u “peshuar” nuk janë të përshtatshme, përdorimi i ngjyrave që nuk përputhen me lëkurën… janë të gjitha gjëra që nuk duhen kombinuar me bluzat e meshkujve.

koordinojeni me bluza meshkujsh në formë të gjerë

3. Përputhja e materialit të duhur

Në procesin e koordinimit duhet të theksohet edhe materiali i bluzave, pantallonave, këpucëve dhe aksesorëve të tjerë. Në varësi të stilit që ndiqni, mund të zgjidhni materiale të përshtatshme.

Veshjet me bluza meshkujsh me mëngë të shkurtra

Nëse jeni një djalë i ri, i pastër, bluza me qafë të rrumbullakët blu pastel e kombinuar me xhinse blu të errët do të jetë e përshtatshme. Nëse jeni një djalë që hap rrugën, gati për të përballuar sfidat, një T-shirt lëkure me pantallona lëkure të ngushta do të jetë e përshtatshme.

4. Zgjidhni ngjyrën e duhur të këmishës

Një faktor i rëndësishëm është edhe zgjedhja e ngjyrës së këmishës sipas stinës, sipas motit. Në ditët e nxehta kombinimi me bluzat e verdha të meshkujve apo ngjyrat e forta të nxehta si portokallia, e kuqja… nuk është zgjidhja perfekte. Këto ngjyra do t’i bëjnë njerëzit të duken më të mbytur dhe më larg.

Si të koordinoheni me bluza të bukura për meshkuj

Disa sugjerime për bluza të bukura për meshkuj për të rifreskuar garderobën si dhe për të marrë pamjen më mbresëlënëse në çdo rast.

1. T-shirt për meshkuj me qafë të rrumbullakët, xhinse dhe atlete

Koordinimi me një bluzë me jakë të rrumbullakët, xhinse dhe atlete është imazhi standard i një “të dashurit të familjes” të thjeshtë dhe bukuroshe. Veshja ndihmon në nxjerrjen në pah të frymës së rinisë intensive. Kjo veshje bazë mund të përdoret për të dalë, për të shkuar në shkollë, për të shkuar në punë.

Koordinoni me këmishë polo për meshkuj me formë të gjerë

2. T-shirt për meshkuj me jakë të rrumbullakët, pantallona kaki dhe loafers

Koordinimi i një bluze me jakë të rrumbullakët me pantallona kaki, këpucët loafer është standardi i imazhit të një dashnori, një bashkëshorti të pjekur dhe të pjekur që është një mbështetje solide për gjysmën tjetër.

Zakonisht, duhet të zgjidhni të njëjtën ngjyrë këmishë dhe këpucësh ose të mbështesni njëri-tjetrin për të krijuar një harmoni të bukur.

koordinojeni me bluzën e verdhë për meshkuj

3. T-shirt për meshkuj me jakë V, pantallona të shkurtra xhins dhe sandale

Një dizajn jashtëzakonisht “hakerues” në ditët e sotme është koordinimi me bluzat e meshkujve me jakë V me pantallona të shkurtra xhins dhe sandale. Kombinimi i xhinseve me bluza dhe aksesorë nxjerr në pah imazhin e djemve të rinj, plot energji dhe vitalitet intensiv.

4. T-shirt për meshkuj me jakë V, pantallona jogger dhe atlete

Pantallonat jogger janë pantallona sportive me një dizajn të gjerë në pjesën e sipërme dhe që zvogëlohen deri në fund të pantallonave. Pantallonat kanë një stil dinamik, rinor dhe janë të lehta për t’u koordinuar me bluzat e meshkujve me mëngë të shkurtra për të krijuar “cilësinë” e tyre.

Kujdes kur përzieni rrobat me bluzat e meshkujve

5. T-shirt për meshkuj me jakë të rrumbullakët, xhinse të grisura dhe atlete me jakë jakë jakë

Xhinset për meshkuj, bluzat me jakë të rrumbullakët, atletet me taka të larta janë imazhi i energjive, energjike, novatore dhe e gatshme për të pritur sfida të reja. Ky është kostumi tipik i studentëve dhe të rinjve të epokës së re.

përzierje xhinse dhe bluza për meshkuj

Kombinimi i një bluze të gjerë me xhinse të grisura për meshkuj, atlete me taka të larta është gjithashtu një stil i zakonshëm i idhujve të K-pop-it. Dinamika, plot rini ju ndihmon të tërheqni lehtësisht sytë e të gjithëve.

6. T-shirt për meshkuj me jakë jakë, pantallona dhe këpucë oxford

Këpucët Oxford janë një dizajn shumë formal dhe i sjellshëm. Kur kombinoni një këmishë me jakë, pantallona dhe këpucë Oxford, do të jetë imazhi i një mashkulli elegant, të pjekur dhe me klas. Ky aranzhim do të jetë i përshtatshëm për takime luksoze në restorante perëndimore, për të shkuar në teatër, për të dalë për të takuar miqtë dhe të dashurit.

7. T-shirt për meshkuj me model, pantallona të shkurtra kaki dhe këpucë mokasin

Këpucët mokasin njihen edhe si këpucë të rastësishme. Këpucët janë të dizajnuara me materiale lëkure kamoshi ose kamoshi, thembra gome dhe pa thembra të veçanta. Dizajni i këpucëve është relativisht i thjeshtë. Prandaj, këpucët e kombinuara me bluza me teksturë, pantallona të shkurtra kaki do t’ju ndihmojnë të dukeni dinamike por jo shumë të thjeshta.

çfarë pantallonash të shkosh me bluzë?

8. T-shirt për meshkuj, pantallona dhe këpucë me lidhëse

Koordinim me bluza për meshkuj me jakë, pantallona dhe këpucë perëndimore Të gjitha lidhëse janë modele tipike të djemve të pjekur dhe të pjekur. Ju mund ta përdorni veshjen në festa të rëndësishme, data të rëndësishme që kanë nevojë për një veshje të rregullt dhe të sofistikuar.

9. T-shirt për meshkuj me jakë V, xhinse dhe loafers

Kombinimi i xhinseve, bluzave të meshkujve me jakë V, mokasave është imazhi i djemve aktivë, të prapë. Ky kombinim bluzë me xhinse për meshkuj është i përshtatshëm për përdorim të përditshëm, dalje, shkollë. Nëse dëshironi të “hakoni” moshën tuaj reale, kjo është zgjidhja perfekte.

xhinse bluze per meshkuj

10. T-shirt Polo për meshkuj, pantallona kaki dhe loafers

Koordinimi me këmishën polo për meshkuj, pantallonat kaki dhe këpucët loafer është një imazh standard i një “burri të shtëpisë”. Në të gjithë trupin shkëlqejnë tipare elegante, të qeta, luksoze. Ju mund ta përdorni veshjen për të shkuar në punë, për t’u takuar në ngjarje të rëndësishme në jetë.

bluza të koordinuara për meshkuj

Nëse dëshironi të rrisni rehatinë, lirshmërinë, por gjithsesi të sjellshme, mund të koordinoheni me një këmishë polo për meshkuj të formës së gjerë në vend që të përshtateni me trupin. Ky stil do t’ju ndihmojë të bëheni miqësor dhe ta bëjë shikuesin të ndihet më pak i largët.

11. Bluzë e bardhë për meshkuj e kombinuar me këmishë me kuadrate

Një T-shirt e bardhë e veshur në një kombinim të një këmishë të gjatë, një këmishë me mëngë të shkurtra e veshur jashtë është një imazh standard i një “djaloshi student” dinamik dhe sportiv. Bluzat e meshkujve me mëngë të gjata mund t’i kombinoni edhe me këmisha me mëngë të shkurtra nëse jeni një djalë aktiv por ende pak i ftohtë. Mënyra e kombinimit me këmishën me mëngë të gjata është gjithashtu një mënyrë për të mbrojtur në mënyrë efektive lëkurën nga dielli.

përzierje bluza polo për femra

12. Bluzë e bardhë me xhaketë lëkure

Xhaketat prej lëkure janë veshjet e djemve të modës me stil, me pak imazh “xhentëlmen”. Bluza e bardhë është një nga ngjyrat më elementare, ndaj mund të kombinohet me çdo ngjyrë lëkure. Duhet të provoni të përzieni bluzat me xhinse të ngushta për meshkuj, xhaketa të shkurtra lëkure për të dalë, për të punuar, për të shkuar në shkollë.

kombinoni bluzat e meshkujve me xhinse

13. T-shirt për meshkuj me xhaketë bomber

Një xhaketë bombarduese është një veshje e sipërme me zinxhir përpara, majë pa kapuç. Prangat dhe skajet e poshtme të këmishës janë të qepura në një bust elastik elastik. Xhaketa bomber ka një dizajn mjaft të gjerë.

Prandaj, mund ta kombinoni këmishën me bluza që përqafojnë trupin tuaj për të marrë veshjen e përgjithshme më të rregullt dhe harmonike.

kombinoni xhinset me t-shirt

Tam Anh ka ndarë me ju mënyra për të koordinuar me bluzat e meshkujve për të sjellë një shumëllojshmëri imazhesh dhe stilesh. Artikulli ka zgjidhur pyetjen e shumicës së meshkujve sot, cila bluzë me pantallona do të jetë më e përshtatshme?

Shpresojmë, përmes artikullit, ju mund të zgjidhni vetë si te koordinohemi me bluzat e meshkujve Plot sofistikim, elegancë dhe i përshtatshëm për çdo event. Mos harroni të ndiqni Produktet e Lëkurës Tam Anh për të parë më shumë stile kombinimesh veshjesh si p.sh. përzierja e bluzave me mëngë më të nxehta për femra në vitin 2023, veshjet e kombinuara me fundet e duhura, aksesorët me veshjet…

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 20+ Cách phối đồ với áo thun nam thời trang đẹp ấn tượng . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Tham Khảo Thêm:  15+ Cách phối đồ với giày MLB cho Nam và Nữ đẹp sành điệu

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Chaolong TV - WordPress Theme by WPEnjoy