35+ Kiểu tóc húi cua nam đẹp cực chất xu hướng tóc mới 2023

Bishti kali është një nga modelet e flokëve më të bukur, më personal dhe më të rregullt për meshkuj. Ky hairstyle konsiderohet klasik dhe popullor, nuk kërkon ndonjë teknikë të veçantë stilimi apo prerje flokësh. Ju ftojmë ju dhe Tam Anh Leather të zbuloni më shumë rreth modeleve të bukura dhe të nxehta të flokëve me bisht për meshkuj në artikullin më poshtë.

Hyrje e përgjithshme për bishtin e kalit të meshkujve

Bishti i gaforreve, i njohur edhe si flokët kaçurrelë gaforre, është një model flokësh i njohur sot për meshkujt falë pamjes së tij rinore, dinamike dhe mashkullore. Ky model flokësh karakterizohet nga kaçurrela elastike si forma e një këmbe gaforre, duke krijuar një sipërfaqe floku të habitshme. Bishti i gaforres ka një stil modern që i ndihmon djemtë të bëhen të shquar dhe tërheqës.

Cila formë fytyre është e përshtatshme për bishtin e meshkujve?

Bishti kali mund t’i përshtatet shumë formave dhe stileve të ndryshme të fytyrës së meshkujve. Ky frizurë zgjidhet shpesh nga djemtë me fytyrë të rrumbullakët ose katrore sepse jep efektin e zgjatjes së fytyrave të tyre.

fytyrë e rrumbullakët bisht kali për meshkuj

Bishti kali për meshkuj me fytyrë të rrumbullakët jep një pamje të pastër, të rregullt dhe elegante. Në varësi të preferencave personale dhe stilit të jetesës së çdo personi, duhet të keni parasysh gjatësinë e duhur të flokëve të ndarë.

Arsyeja pse kaq shumë njerëz zgjedhin një prerje flokësh

Bishti i Gaforres është një model flokësh për meshkuj që posedon shumë përparësi të jashtëzakonshme, dhe është një nga modelet e flokëve më të njohura dhe më të njohura sot. Ky model flokësh është i përshtatshëm për shumë lloje të ndryshme flokësh, nga flokët e shkurtër deri tek flokët e gjatë dhe ndihmon në krijimin e një personaliteti dhe stili të sjellshëm.

Bishti kali është i lehtë për tu stiluar, mund të përdorni dyll ose xhel për t’i mbajtur flokët tuaj me shkëlqim dhe të rregullt.

Arsyet për zgjedhjen e një prerje flokësh

Përveç kësaj, me larminë dhe spikatjen e kthesave të flokëve, bishti i bukur i meshkujve sjell efekte vizuale për shikuesin, duke ju bërë të dukeni të jashtëzakonshëm dhe tërheqës. Flokët e ndarë anash nuk kërkojnë shumë përpjekje për t’u kujdesur, mjafton vetëm shkurtimi i rregullt dhe përdorimi i produkteve të nevojshme për flokët për të mbajtur frizurën e bukur dhe të shëndetshme.

35+ modele flokësh të bukura për meshkuj në bisht në 2023

Zgjedhja e modeleve të bukura të flokëve me bisht për meshkuj, trendi i 2023-ës u sjell meshkujve besim dhe maskulinitet.

1. Frizurë ushtarake

Flokët ushtarake, të njohura edhe si flokë me thumba, janë një prerje flokësh mashkullore jashtëzakonisht e shkurtër dhe e rregullt me ​​një gjatësi prej rreth 2-3 inç. Ky bisht mashkullor mund të pritet sipas llojit të kokës dhe fytyrës së çdo personi për të krijuar një ekuilibër dhe harmoni.

bisht i bukur per meshkuj

Modelet e flokëve ushtarake u japin meshkujve një pamje të rregullt, të lezetshme dhe në të njëjtën kohë nuk kërkojnë shumë kohë për t’u kujdesur.

2. Slick Back top floke

Modeli i flokëve Slick Back është një model flokësh shumë i popullarizuar për meshkuj kohët e fundit. Ky model flokësh duhet të shkurtohet në mënyrë të barabartë, në përputhje me gjatësinë e bishtit. Flokët e meshkujve me topuz të lartë Slick Back sjellin një stil elegant, luksoz dhe tregojnë një personalitet mashkullor dhe joshës.

frizurë e shkëlqyeshme me topuz

3. Slick Back top frizuje

Për të krijuar më shumë modernitet dhe stil modës për meshkujt, lindi dhe u bë më popullor frizusi i gjatë Slick Back. Karakteristika e prerjes së flokëve në pjesën anësore të meshkujve është se flokët fshihen mbrapsht si në pjesën e sipërme të kokës ashtu edhe në anët e flokëve.

Flokët e gjatë me topuz Slick Back ju ndihmojnë të shprehni stilin tuaj të personalitetit me flokë të gjatë dhe tipare më të shndritshme mashkullore në fytyrën tuaj.

4. Slick Back Slick Back Hairstyle

Modeli i flokëve të rruar me shpinë Slick Back i ka flokët anësore të rruara pranë kokës. Megjithatë, rruajtja bëhet në një mënyrë të zbehtë për t’iu përshtatur preferencave të secilit person.

Bisht kali për meshkuj korean

Flokët në pjesën e sipërme të kokës mbahen të njëjtën gjatësi dhe formohen me produkte stilimi. Për t’i shtuar më shumë hijeshi dhe freski këtij modeli flokësh, djaloshi mund ta kombinojë atë me kaçurrela flokësh dhe me ledhatime të shpinës.

5. Hairstyle me valë me mbrapa të lëmuara

Modeli më popullor i bishtit mashkullor sot është Wave with Slick Back. Ky model flokësh karakterizohet nga rruajtja e pjesës anësore dhe e zversë afër kokës, duke krijuar efektin rrëshqitës të firmës Wave. Pjesa e sipërme e flokëve mbahet në një gjatësi mesatare dhe krehet mbrapa, duke rritur kontrastin për flokë më të spikatur.

6. Pjesa anësore e prerjes së poshtme të flokëve

Modeli i flokëve Undercut me një anë është krijuar për të treguar qartë çdo linjë të fytyrës. Çatia mbahet në njërën anë dhe stilohet me kujdes me xhel. Ky model flokësh mund të kombinohet me një kostum luksoz për të krijuar një ndjesi dramatike dhe për të shtuar perfeksionin në pamje.

Flokë me bisht për meshkuj

7. Krehja e flokëve nën prerje

Modeli i flokëve Undercut Commb Over formohet duke mbajtur zverkun dhe anët e flokëve të shkurtra, ndërsa balluket lihen në një gjatësi mesatare dhe të fshihen mbrapa. Ky model flokësh nuk është shumë pickues, por megjithatë krijon një tërheqje rinore, veçanërisht i përshtatshëm për fytyrat e rrumbullakëta dhe këndore. Ky stil është i përshtatshëm për zotërinj që punojnë në një mjedis profesional ose marrin pjesë në festa argëtuese.

krehër nën prerje mbi hairstyle

8. Bisht i shkurtër me onde

Modeli i shkurtër i flokëve me onde është shumë i popullarizuar tek të rinjtë vietnamezë. Ky model flokësh përmban kaçurrela të vogla me onde dhe balluke të gjata e të shkurtuara mirë, duke krijuar një bukuri romantike dhe mashkullore.

Me këtë frizurë mbresëlënëse, ju mund të tregoni me siguri stilin tuaj të ri, pamjen rinore, joshëse dhe tërheqëse.

9. Variacionet Pompadour

Variacioni Pompadour ka një dizajn të rregullt dhe të rehatshëm. Flokët në anët janë të shkurtuara, flokët në pjesën e sipërme të kokës janë të shkurtra dhe pak të përdredhura. Për të krijuar këtë model flokësh, keni flokë me gjatësi mesatare, përdorni një produkt stilimi me xhel ose dyll dhe më pas fshijini të gjitha balluket me një krehër me dhëmbë të gjerë. Ky model flokësh sjell një bukuri mashkullore, elegante dhe moderne tek meshkujt.

Prerje flokësh për meshkuj

10. Modeli i flokëve me yllin e lartë

I dizajnuar në mënyrë unike, modeli i flokëve me yllin e sipërm do të bëjë çdo vajzë të dashurohet me shikim të parë. Karakteristika e kësaj pjese anësore është se linjat kombinohen për të krijuar një formë ylli.

Me modelin e flokëve me yje sipër, ju mund të personalizoni dhe të bëni shumë variacione të ndryshme për t’iu përshtatur shumë stileve të ndryshme, duke sjellë bukuri elegante dhe në modë për meshkujt.

11. Hairstyle Buzz Cut

Buzz Cut është një frizurë e njohur për meshkujt, me flokë shumë të shkurtër dhe shpesh pjesë të rruara që vijnë në kontakt me lëkurën e kokës, duke krijuar një pamje solide.

prerje flokësh me zhurmë

Për shkak se flokët janë shkurtuar shumë, kur mbani këtë model flokësh, fytyrat e meshkujve bëhen më të spikatura. Ju gjithashtu duhet të konsideroni zgjedhjen e një frizure që është e shkurtër dhe e formuar në përputhje me përmasat e fytyrës tuaj dhe formën e kokës.

12. Modeli i flokëve të çrregullt Quiff

Messy Quiff është një frizurë simpatike dhe tërheqëse e ndarë nga ana që rrit tiparet e jashtëzakonshme të fytyrës së një mashkulli. Me një zhurmë rreth 8-10 cm të gjatë, të ngatërruar dhe të rrëmbyer, ky model flokësh posedon një vrull dhe një pushim, duke nxjerrë në pah stilin krijues të përdoruesit.

frizura te bukura bisht per meshkuj

Flokët e çrregullt Quiff janë të përshtatshme për djemtë që duan lirinë, dinamizmin dhe kreativitetin, veçanërisht ata që kanë një shpirt artistik dhe duan të eksplorojnë botën përreth tyre.

13. Modeli i flokëve klasik Mohawk

Bishti Mohawk dikur ishte i njohur si një simbol i stilit dhe autoritetit rebel. Me këtë model flokësh do të keni formë dhe stil. Modeli klasik i flokëve Mohawk përmban anët e rruara dhe majat e trasha që mund të shtresohen ose të përkulen pak në pjesën e pasme të qafës.

hairstyle mohawk

14. Hairstyle Mid Fade me French Crop

Nëse jeni një djalë që ju pëlqen thjeshtësia dhe nuk dëshironi të shpenzoni shumë kohë duke stiluar, atëherë modeli i flokëve Mid Fade me French Crop të shkurtër është zgjidhja perfekte për ju. Me balluket që krijojnë një bukuri mashkullore, joshëse dhe të fortë, ky model flokësh sjell një stil elegant tek djemtë.

Në veçanti, flokët Mid Fade me French Crop janë shumë të përshtatshëm për meshkujt që marrin pjesë shpesh në aktivitete sportive ose duhet të lëvizin shumë.

15. Modele flokësh klasike punk me thumba të çrregullta

Modeli klasik i flokëve punk me Spikes të çrregullt po kthehet në trend tek djemtë. Në veçanti, meshkujt me flokë të gjatë në majë të kokës do të jenë shumë të përshtatshëm për këtë hairstyle. Nëse dëshironi të shkëlqeni me një stil plot personalitet dhe stil, atëherë nuk duhet të humbisni frizurën klasike punk me Spikes Messy.

hairstyle punk me thumba të çrregullta

16. Flokë të shkurtër të rruar përpara dhe me onde në pjesën e pasme

Ky model flokësh me kaçurrela për meshkuj po pëlqehet dhe zgjidhet nga shumë meshkuj. Ky model flokësh ka pjesën e përparme të rruar të shkurtër dhe të pasme me onde, duke krijuar një stil të fortë mashkullor dhe në të njëjtën kohë duke treguar butësinë dhe elegancën e pronares. Kombinimi i bishtit të meshkujve koreanë me flokë të lyer thekson më tej bukurinë e pashme dhe me stil të djemve.

modele flokësh me bisht për meshkuj

17. Stilet e flokeve me pjesë anësore

Modeli i flokëve Side Part Quiff është përshtatur për t’iu përshtatur fytyrave të meshkujve aziatikë të të gjitha moshave. Zotërinj aziatikë mund të eksperimentojnë me këtë hairstyle, pavarësisht nga studentët, studentët apo njerëzit që punojnë.

Ky model flokësh sjell bukurinë më dinamike dhe rinore tek meshkujt. Konturet e qafës ose anëve të flokëve do të krijojnë linja të mprehta, tërheqëse për pronarin.

18. Modeli i flokëve me thumba të shkurtra

Nëse keni flokë të fortë, modeli i flokëve spike do të jetë zgjidhja perfekte. Ky model flokësh përfshin rruajtjen e anëve të boreve dhe kombinimin me flokët në kokë për t’i bërë flokët të duken më të trashë. Në vend që të drejtoni flokët, shtyjini flokët përpara për të shtuar volumin. Ky model flokësh do të ndihmojë në fshehjen e njollave dhe do t’i bëjë flokët tuaj të duken më personal.

Modele flokësh me bisht për meshkuj

19. Modeli i flokëve me shtresa të prera me tas

Flokët e flokëve me shtresa të prera në Bowl shpesh aplikohen që nga fëmijëria tek të rinjtë në vendet evropiane dhe aziatike. Qoftë i drejtë apo kaçurrelë, ky model flokësh përdor një metodë shtresimi për të krijuar shtresa në pjesën e përparme, ndërkohë që ofron një pamje moderne me një kthesë vintage të epokës. Ky model flokësh ka një tipar të bukur, dehës dhe bën që shumë femra të bien në dashuri.

20. Modele flokësh High Quiff

Modeli i flokëve me stil të lartë karakterizohet nga flokët në majë të kokës, zverku i qafës dhe balluket janë më të gjata se anët e kokës. Kremi stilues përdoret për të shtyrë flokët e gjatë prapa, duke e mbajtur modelin e flokëve të paprekur. Ky model flokësh sjell një bukuri luksoze, të sofistikuar dhe ndihmon që fytyra të jetë më e ekuilibruar dhe harmonike në përgjithësi.

hairstyle e lartë quiff

21. Hairstyle me prerje të lartë

Ju mund të zgjidhni një frizurë që shkurton majën lart dhe anët janë shkurtuar, ndërsa pjesa e sipërme e kokës është shkurtuar. Ky është një model flokësh i lehtë dhe i përshtatshëm për njerëzit me flokë të trashë. Ky model flokësh është i përshtatshëm për ata që shkojnë në shkollë dhe në punë.

Bisht kali për meshkuj

22. Stil i shkurtër i flokëve me teksturë

Flokët e shkurtra Crop me teksturë janë të guximshme, rinore dhe kanë pak më shumë mister. Është shumë mirë nëse keni fytyrë të rrumbullakët, katrore ose ovale sepse ky model flokësh do t’ju përshtatet vërtet. Nëse jeni duke kërkuar për një model flokësh mashkullor të shkurtër, të rregullt, rinor, që nuk ju merr ende shumë kohë për t’u kujdesur, atëherë Short Crop with Texture do të jetë zgjidhja perfekte për ju.

23. Model flokësh me cilësi të lartë

Modeli i flokëve Crop with Texture përbëhet nga shumë shtresa flokësh që janë të përziera së bashku në një mënyrë kaotike, por me një qëllim të caktuar. Ky është elementi që krijon një tërheqje të veçantë për flokët, duke ruajtur pamjen e nevojshme të rregullt.

bisht kali

Një veçori e veçantë e këtij modeli flokësh është thjeshtësia dhe lehtësia e kujdesit, duke e bërë këtë model flokësh të përshtatshëm për shumë audienca dhe stile të ndryshme të modës.

Tam Anh ju fton të shihni më shumë modele flokësh super të nxehta sot

Më sipër janë 35+ modele flokësh të bukura për meshkuj që janë të njohura dhe janë trendi i ri i flokëve të vitit 2023. Tam Anh Leatherwear shpreson që ju të keni gjetur një model flokësh perfekt për të ndryshuar stilin tuaj. Për të siguruar rezultate të shkëlqyera, shkoni në një sallon profesional flokësh, ku stafi do t’ju ndihmojë të stiloni dhe t’ju kthejë flokët më të mirë.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 35+ Kiểu tóc húi cua nam đẹp cực chất xu hướng tóc mới 2023 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *