99+ Kiểu Tóc Mohican Nam Đẹp Sành Điệu Hot Nhất 2023

Vera është koha perfekte për modele flokësh mohike. Në fakt, shumë djem zgjedhin këtë model flokësh për një pamje më rinore dhe moderne. Në këtë artikull, Tam Anh Leather do të sugjerojë 99+ model flokësh mohikan për meshkuj e bukur dhe unike që nuk duhet të humbisni në verën e 2023.

Çfarë është një hairstyle mohican?

model flokësh mohikan ose flokët mohawk janë një prerje flokësh e shkurtër për meshkuj, e rruar e bardhë në të dy anët dhe nën zverk. Përveç kësaj, çatia dhe pjesa e sipërme e kokës mund të shkurtohen ose të lihen të natyrshme. Ky stil është i përshtatshëm për meshkujt që ndjekin një stil të lezetshëm dhe personaliteti.

Modeli i flokëve Mohikan

Aktualisht, mohikani është një model flokësh mjaft i popullarizuar tek të rinjtë dhe shpesh ngatërrohet me kokën e prerë ose të thonjve. Ajo jo vetëm që sjell një pamje rinore, moderne, por gjithashtu mund të përputhet me stile të ndryshme të modës. Edhe ata që kërkojnë mirësjellje dhe elegancë mund të mbajnë një model flokësh mohikan.

Të mirat dhe të këqijat e modeleve të flokëve mohican

“Dhëmbi dhe flokët janë këndi i njeriut”, çdo frizurë do të ketë patjetër avantazhet dhe disavantazhet e veta për çdo lloj njeriu.

dac-diem-kieu-toc-mohican-nam

1. Përparësitë

Stili i përgjithshëm flokë mohikan mund të përshtatet me forma të ndryshme të fytyrës, por në përgjithësi, fytyra e rrumbullakët do t’i përshtatet më shumë. Ky model flokësh gjithashtu mund t’i ndihmojë burrat të mashtrojnë gjatësinë e tyre nëse stilohen përsëri.

2. Disavantazhet

Modeli i flokëve mohican ka disa kufizime për meshkujt me fytyra të gjata, ballë të lartë, trup shumë të hollë ose flokë shumë të hollë. Kërkon gjithashtu shumë kohë për rregullimin, zbardhjen dhe stilimin.

mau-toc-mohican-hot-nhat

Cila fytyrë është e përshtatshme për mohican?

Kur zgjedh një model flokësh, të gjithë duan të zgjedhin një model që i përshtatet fytyrës së tyre. Mohican është një nga të paktat modele flokësh që mund t’i përshtatet shumicës së formave të fytyrës nga të gjata, katrore, të rrumbullakëta në këndore.

jo-mat-hop-voi-toc-mohikan

Modelet më të nxehta të flokëve mohikan verë 2023

Lista e sugjerimeve model flokësh mohikan më e nxehta këtë verë:

1.Frizure mohikane me balluke budallaqe

Edhe pse është shfaqur vetëm në vitet e fundit, është e pamohueshme që modeli i flokëve me balluke të shkurtra mohican është gjithmonë një nga kandidatët më të ndritur që është jashtëzakonisht i pëlqyer nga djemtë. Ky model flokësh përmban balluke të shkurtra që zbulojnë ballin, të shkurtuara me kujdes dhe të shtypura të sheshta për të sjellë rininë dhe modernitetin.

hairstyle mohican me balluke

Një pjesë e arsyes pse modeli i flokëve mohican është kaq i popullarizuar është sepse thekson në mënyrë delikate çdo linjë të fytyrës së një djali.

2.Frizure e shkurtër mohikan

Modeli i flokëve të shkurtër mohikan përmban balluke të prera bukur, vetëm rreth 5 cm në gjatësi, jashtëzakonisht të përshtatshme për verën e nxehtë, duke krijuar një ndjenjë lirie dhe moderniteti për djemtë.

frizurë e shkurtër mohikan

Me këtë stil, djemtë mund të kombinohen me një shumëllojshmëri stilesh të ndryshme si kombinimi me këmisha, xhinse dhe këpucë sportive.

3.Frizure mohike me balluke të gjata

Shumë djem në stilin romantik nuk hezitojnë të kenë balluke të gjata, duke mbuluar paksa ballin për të krijuar elegancë. Me balluket e këtij modeli flokësh të gjatë mohikan, djemtë mund të ndryshojnë në mënyrë fleksibël me shumë stile të ndryshme për t’iu përshtatur shijes së tyre të modës.

hairstyle mohican me balluke të gjata

4. Përkulja e krimbave të stilit mohikan

Nëse jeni një djalë që ju pëlqen një stil dinamik, personalitet apo pushim, patjetër që nuk mund ta injoroni këtë model flokësh të thellë me kaçurrela mohikan. Karakteristika kryesore e këtij modeli flokësh janë balluket e dredhura me kujdes.

Mohikan që përkulet me krimba

Ky model flokësh ndihmon në fshehjen e defekteve në fytyrë duke siguruar që ai të jetë i përshtatshëm në verën e nxehtë.

5. Modeli i flokëve me karafil mohikan

Një tjetër model flokësh në modë për meshkuj që Tam Anh Leather Products do të donte t’ju prezantonte është stili mohican me vija.

frizurë me karrocë mohikan

Pa dyshim, ky është një model flokësh mashkullor shumë i lezetshëm dhe unik. Rruajtjet e bardha në të dy anët e flokëve dhe balluket e përparme mund të zbuten me ngjitës për të ndihmuar djemtë të tregojnë forcën, personalitetin dhe energjinë e tyre.

Përveç kësaj, ju gjithashtu mund ta transformoni këtë model flokësh në një mohawk gradient për të krijuar personalitetin tuaj.

6. Flokë kaçurrelë mohikan

Një nga modelet më të njohura të modeleve të flokëve mohican sot janë kaçurrelat. Që nga shfaqja e tij, ajo është kthyer shpejt në një trend rinor me tiparin e rruajtjes së anëve, kaçurrelave të pjesës së sipërme dhe rrëshqitjes prapa, duke krijuar një pamje të rregullt dhe mashkullore. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të krijoni një model flokësh mohikan pa u kaçurrela, por gjithsesi duke rrëshqitur mbrapa nëse dëshironi.

flokë kaçurrelë mohikan

Në veçanti, ky model flokësh me kaçurrela mohikan është shumë i përshtatshëm për fytyrat e rrumbullakëta, duke e bërë fytyrën më këndore dhe mashkullore.

7. Stili mohikan për zverkun

Nuk është e vështirë për ty të shohësh mjaft artistë të famshëm meshkuj që zgjedhin modele flokësh mohike për pjesën e qafës si GD apo Justin Bieber…

Stili mohikan për zverkun

Në thelb, ky është një model flokësh tipik mohikan me bordet e rruara afër dhe duke e lënë zverkun më të gjatë. Prandaj tregon dinamizëm dhe personalitet të fortë. Dhimbja e qafës mund të lyhet me ngjyra të ndryshme për t’iu përshtatur stilit që ju ndiqni.

8. Modeli i flokëve Itaewon Mohican

Stuhia e filmit Itaewon Class dikur bëri që shumë djem të bien në dashuri me modelin e flokëve të drejtë mohikan të kryesuesit të pashëm, Park Seo Joon. E veçanta e këtij modeli flokësh është se balluket janë pak më të gjata, të drejta, të fshira poshtë, ndërsa flokët në pozicionet e tjera janë jashtëzakonisht të shkurtra. Kjo është arsyeja pse i jep një mashkulli një pamje të pastër, të lezetshme që tërheq lehtësisht çdo vajzë.

Hairstyle Mohican Itewon

9. Flokë mohikan me thumba

Hairstyle Mohican ose Mohican ushtarak është një hairstyle popullore e ushtarëve dhe ushtarëve, e zgjedhur nga shumë djem për të treguar personalitetin e tyre të fortë. Përveç dy boreve tipike të rruara, gjatësia mesatare e këtij modeli flokësh është rreth 3-5 cm, duke ndihmuar në sjelljen e një ndjenje rehati dhe freskie tek djemtë.

Flokë mohikan me thumba

Me këtë model flokësh, mund të koordinoheni komode me veshje të ndryshme si fustane elegante apo xhaketa lëkure me xhinse dhe çizme të grisura.

10. Modeli i flokëve të ndarë nga Mohican

Në fakt, ndarja anash 6/4, 7/3 dhe e pasme është ajo që e bën modelin e flokëve të ndarë mohican të tërheqë vëmendjen e shumë të rinjve, të zgjedhur nga shumë djem. Për më tepër, ky model i flokëve i bën djemtë elegantë dhe plot sharm.

Modeli i flokëve të ndarë nga Mohikan

11. Flokë mohikan me shtresa

Karakteristika e këtij modeli flokësh me shtresë mohike është se balluket janë të shkurtra, të lëkundura dhe të gjalla, kështu që është shumë i përshtatshëm për djemtë me fytyrë ovale ose të rrumbullakët, jo shumë këndore. Modeli i flokëve të shkurtra, me shtresa mohike ka një balluke të shkurtra dhe të lëkundura që e ndihmojnë djalin të bëhet më elegant dhe më i guximshëm se kurrë.

Shtresa të prera flokësh Mohikan

12. Flokë me teksturë mohican

Djemtë me fytyra këndore dhe mashkullore definitivisht nuk mund ta injorojnë këtë model flokësh mohikan me teksturë. Ky është një kombinim i qafës mohican dhe stilit kaçurrelë me teksturë, çdo kaçurrela premton t’i bëjë djemtë gjithmonë të dallohen në çdo veshje.

hairstyle me teksturë mohikan

13. Prerja Mohican është super e nxehtë

Edhe pse ka kohë që ekziston, modeli i flokëve mohican është gjithmonë në listën e modeleve më të njohura të flokëve për djemtë. Ky është një kombinim unik i nënprerjes mashkullore dhe zbehjes së lëkurës mohike.

Prerja Mohican është shumë e nxehtë

Me këtë model flokësh do të shprehen qartë linjat në fytyrë duke afirmuar mashkulloritetin dhe elegancën. Për më tepër, ky model flokësh është shumë i përshtatshëm edhe kur djali është elegant dhe luksoz.

14. Tatuazh unik Mohikan

Me origjinë nga vendet perëndimore, ky model flokësh me siguri do të jetë zgjidhja ideale për djemtë që ndjekin një stil të lezetshëm dhe personaliteti.

Mohikan unik me tatuazh

E veçanta e këtij modeli flokësh është se anët dhe zverku janë të rruara dhe zbehen me modele të ndryshme formësimi, të përshtatshme për preferencat e çdo personi. Në të njëjtën kohë, çatia mund të personalizohet sipas nevojave të djalit si të shkurtër apo kaçurrelë.

15. Hairstyle Mohican Ushtarak

Mohikani ushtarak ose mohikani me gjemba të thatë është gjithashtu një model flokësh popullor i zgjedhur nga shumë djem për të treguar personalitetin e tyre. Përveç anës së rruar të dërrasave, gjatësia mesatare e modelit të flokëve është vetëm 3-5 cm, duke u dhënë djemve një ndjenjë të ftohtë dhe komode.

Hairstyle Mohican ushtarak

Këtë model flokësh mund ta kombinoni me veshje të ndryshme si xhaketë lëkure me xhinse të grisura dhe çizme jakë jakë.

16. Modeli i flokëve mohican student

Djemtë që janë ulur në karriget e shkollës duhet patjetër të jenë të rinj dhe të rregullt në pamjen e tyre. Prandaj, modeli i flokëve studentor mohican është zgjedhja perfekte për meshkujt që pëlqejnë rregullsinë, sofistikimin dhe elegancën, duke nxjerrë në pah linjat tuaja në rritje.

Modeli i flokëve Mohikan i Studentit

Mohikan për çdo lloj fytyre

Modeli i flokëve mohican që i përshtatet fytyrës është padyshim një çështje me interes për shumë njerëz:

1. Frizurë mohikane për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

Shumë njerëz mendojnë se mohikani nuk është i përshtatshëm për fytyrat e rrumbullakëta, por mund të jeni të sigurt, përderisa një punëtore me përvojë dhe estetike është e sigurtë, frizura juaj mohike do të shkurtohet shumë bukur dhe shumë e lezetshme.

Modeli i flokëve Mohican për meshkujt me fytyrë të rrumbullakët

2. Modele flokësh mohikan për fytyra të gjata

Nëse keni një fytyrë të gjatë dhe pak të ngushtuar, ky model flokësh mohikan do ta transformojë fytyrën tuaj për t’u bërë më e ekuilibruar dhe harmonike.

3.Frizure mohikane për fytyrë katrore

Me një stil fleksibël dhe të shkathët, ky model flokësh hyjnor është gjithashtu sugjerimi ideal për djemtë me fytyrë katrore për t’u bërë harmonikë, të rinj dhe dinamikë.

Flokë mohikan për çdo fytyrë

Si të bëni një hairstyle të bukur mohican në shtëpi

Nëse dëshironi të krijoni një hairstyle mohican në shtëpi, mund t’i referoheni hapave të thjeshtë të mëposhtëm:

– Hapi 1: Larja me shampo ndihmon për të arritur efikasitet të lartë në stilimin e flokëve, duke kufizuar flokët ngjitës kur përdorni dyll.

– Hapi 2: Përdorni një krehër për të prerë flokët tuaj lart, thajini në rrënjë për të krijuar volum, më pas thajini ato përpara në formën e duhur të mohikanit për krehje të lehtë.

Hapi 3: Përdorni majat e gishtave për të marrë një sasi të mjaftueshme dylli për flokët, shkrini dyllin në pëllëmbën e dorës dhe aplikojeni në mënyrë të barabartë në flokët për flokë të fiksuar. Kur përkëdhelni, mund të prekni çdo kaçurrela me dorë për të krijuar një efekt më të bukur.

– Hapi 4: Përdorni një furçë spërkatëse në një distancë të moderuar (10-15 cm) për të krijuar formën e duhur dhe ngjiteni për më gjatë, duke kufizuar flokët e yndyrshëm.

Çfarë ngjyre ka modeli i bukur i flokëve Mohican?

Shihet se modeli i flokëve mohican merr shumë dashuri nga djemtë, jo vetëm për stilin e tij të lezetshëm dhe të personalitetit, por edhe sepse i bën djemtë të ndihen gjithmonë rehat dhe të freskët në ditët e nxehta të verës. Shpresojmë, informacioni që ndau më sipër nga Tam Anh Leather Products ju ka ndihmuar të zgjidhni një model flokësh mohikan që është i duhuri për ju. Paç fat!

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 99+ Kiểu Tóc Mohican Nam Đẹp Sành Điệu Hot Nhất 2023 . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *