Xu hướng giày đạp gót

Për djemtë që ndjekin një stil rinor dhe dinamik, është e pamundur të mos dinë për modelet e këpucëve me taka që po “fusin” sot në tregun e modës. Por a keni menduar ndonjëherë pse modele? këpucë me takë bëhuni sërish kaq i nxehtë dhe si të zgjidhni pedale të bukura dhe prestigjioze me taka.

Në artikullin e mëposhtëm, le të mësojmë gjithçka për këtë pedale thembra me Da Tam Anh!

Çfarë është MULE SNEAKER?

Atlete Mule – ose në ditët e sotme i njohur edhe si modeli i këpucëve “heel pedal”, një term i thjeshtë që përzihet mes dy llojeve të ndryshme këpucësh. Fjala “Mule” në anglisht i referohet “sneakers” – një lloj këpucësh që është një kryqëzim midis këpucëve dhe sandaleve, pa një rrip takë ose thembra të kufizuar rreth këmbës – kjo lloj këpucësh po bëhet mjaft popullore dhe shumë e njohur. me të rinjtë.

Mule fillimisht përdorej për t’u veshur në dhomën e gjumit dhe konsiderohej si këpucët më të njohura në vitet 1700. “Sneaker” është ndoshta një nga termat shumë të njohur për të apasionuarit dhe dashamirësit e kohës. faqe. Emri “Sneaker” përdoret për të përshkruar një lloj këpucësh atletike me një thembër fleksibël të bërë nga gome ose materiale sintetike, dhe një pjesë të sipërme prej lëkure ose pëlhure sintetike.

Atlete Mule

Kombinimi i dy linjave të këpucëve ka krijuar një dizajn, një term të ri – Mule Sneaker është jashtëzakonisht unike dhe e përshtatshme për përdoruesit. Në veçanti, kjo këpucë me takë “pedal” është jashtëzakonisht e njohur dhe është jashtëzakonisht e preferuar nga prodhuesit e këpucëve në verën e vitit 2023.

Lindja e trendit të këpucëve me takë

Ndoshta shumë prej jush nuk e dinë Trendi i atleteve Mule rrjedh nga një stil atletesh shumë “shkatërrues” i G-Dragon – lideri i grupit të famshëm BigBang dhe gjithashtu një Fashionista me ndikim global. Fakti që GD shpesh e vesh kudo “në taka” të tij Vans Old Skool, e bën të famshëm këtë stil të modës.

Jo vetëm G-Dragon, por yjet koreanë si Kim Hyuna (4Minutes) e promovojnë me entuziazëm këtë trend të atleteve “mulle”.

Trendi i këpucëve me taka

Mund të shihet se atraksioni më i madh i Mule Sneaker është komoditeti dhe personaliteti i tij në koordinimin e veshjeve. Ndryshe nga sandalet e komplikuara me kopsa ose atletet e rënda me lidhëse, atletet mule janë më të thjeshta dhe më të përshtatshme për t’u përdorur, veçanërisht për punë që kërkojnë shumë lëvizje.

Kjo lloj këpucësh është një zgjedhje e re për të dyja gjinitë dhe në të gjitha situatat si për të shkuar në punë, dalje apo udhëtime. Në të vërtetë, të kesh një palë atlete mule në gardërobën tënde është jashtëzakonisht e nevojshme.

Koleksioni më i nxehtë i këpucëve sportive me taka sot

Nëse jeni duke kërkuar për modelet e bukura të këpucëve me taka në trendin aktual të nxehtë. Mos humbisni 10 modelet më të njohura të këpucëve me taka tani më poshtë

1. Modelet e këpucëve sportive me taka të MLB

Marka koreane MLB është një nga markat e dashura nga të rinjtë për shkak të produkteve të saj rinore, dinamike dhe tendencave kryesore të modës.

Veçanërisht, linja origjinale e këpucëve MLB me një shumëllojshmëri stilesh, ngjyrash dhe tekstesh është aktualisht produkti më i shitur, veçanërisht disa modele të njohura këpucësh MLB si: këpucët MLB Playball Origin Mule Dodgers Size 230, 230 ngjyra ari, MLB Playball Origin Mule Këpucë New York Yankees Size 240,….

MLB Këpucë sportive me takë me pedale

2. Këpucë sportive me takë me pedale Fila

Si një emër kulti me një pozicion të madh në fushën e sportit prej më shumë se një shekulli dhe po e pohon gjithnjë e më shumë pozicionin e tij në tregun e modës. Marka Fila e ka origjinën në Itali, por tani është në pronësi të plotë dhe operohet nga një korporatë e licencuar në Kore – Fila Korea.

Aktualisht kjo kompani prodhon një gamë të gjerë veshjesh dhe këpucësh sportive për meshkuj, femra, fëmijë dhe sportistë.

Këpucë sportive me takë me pedale Fila

Pedalet origjinale të takave Fila pëlqehen nga të rinjtë me materiale të mira, ecje shumë të qetë dhe komode, dizajne rinore dhe ngjyra të ndryshme të përshtatshme për shumë stile të ndryshme mode. Disa modele të pedaleve me taka Fila po pëlqehen nga të rinjtë si: Këpucët Fila Ray Mule White/Pink, Fila Ray Mule White/Yellow këpucët etj.

3. Pedalet e thembra Puma

Një nga markat më të njohura të këpucëve sportive sot është marka Puma. Marka Puma është e specializuar në linjat e produkteve sportive nga veshje, këpucë, aksesorë dhe vegla këpucësh për adhuruesit dhe entuziastët e sportit.

Këpucët Puma të nivelit të lartë janë të pëlqyera për diversitetin dhe tendencat e tyre të shpejta, më të spikaturat për momentin janë këpucët Puma me taka të hapura si: Këpucët e bardha Puma Mule Pink, Puma Bari Mule Shoes Color Peacoat Green…

Pedalet e thembra Puma

4. Këpucët më të bukura Vans me taka të hapura

Marka Vans u themelua në vitin 1966 nga Paul Van Doren, një prodhues i veshjeve, këpucëve dhe aksesorëve për sportet ekstreme.

Këpucët origjinale të importuara Vans vlerësohen shumë për cilësinë dhe dizajnin e tyre rinor. Kjo është gjithashtu marka lider për trendin aktual të këpucëve me taka të hapura. Le t’i hedhim një sy modeleve më të shitura të këpucëve Vans me taka të hapura si: Këpucë Vans Mule Checkerboard Bardh e Zi, Këpucë Vans Mule Checkerboard në Blu Navy, ….

Këpucët më të bukura Vans me taka të hapura

Mund t’ju interesojë: Sekreti për t’i mbajtur këpucët sportive si të reja

Vendi për të blerë këpucë sportive origjinale me takë me një çmim të mirë

Aktualisht në treg, këpucët origjinale me taka të hapura nga markat e famshme falsifikohen në mënyrë shumë të sofistikuar, gjë që ka hutuar përdoruesit se çfarë është e vërtetë – false.

Pra, përpara se të blini produkte origjinale në përgjithësi dhe këpucë të markës në veçanti, duhet të kërkoni informacionin e detajuar të tij nga modelet, ngjyrat, dizajnet, parametrat, çmimet… në faqen e internetit të kompanisë. Dhe për të qenë plotësisht i sigurt për cilësinë dhe çmimin, qoftë duke blerë online apo duke blerë direkt, ju duhet të gjeni një adresë me reputacion për të blerë dhe përdorur.

Disa këshilla për të koordinuar veshjet e bukura me atlete me taka

A dini si të koordinoheni me takat? Me siguri që ndarja e mëposhtme e Tam Anh do t’ju ndihmojë të bëheni vërtet ndryshe me këpucët me taka.

1. Këpucë aktive me taka me xhinse dhe bluza

Nëse dëshironi një set veshjesh rinore, me personalitet dhe asnjëherë jashtë modës, atëherë zgjidhni menjëherë artikuj duke përfshirë: T-shirt + xhinse + atlete me taka të hapura. Me këtë set, kulmi i kësaj veshjeje janë këpucët me një dizajn unik dhe plot stil. Mund ta vishni në shumë raste të ndryshme nga shkolla, puna, daljet, shëtitjet, blerjet…

Këpucë me taka me xhinse dhe bluza

2. Atlete me pedale me taka te kombinuara me modele fundesh

Këpucët sportive me taka të hapura për femra shpesh kanë thembra me mbushje të lartë, këmbë të holla që përqafojnë që nuk janë shumë “tragjedi”, kështu që ato mund të përzihen me modele fundesh për të sjellë një pamje të shëndetshme, por ende femërore, rinore dhe plot gjallëri.

Vajzat mund të përziejnë plotësisht atletet me taka të hapura me shumë stile të ndryshme fundesh si funde të shkurtra, funde me plisa, funde midi, funde leshi, funde të ndezura, funde xhins… Një shënim i vogël: Kushtojini vëmendje ngjyrës së këpucëve që të përshtaten veshjen e përgjithshme.

Atlete me pedale taka të kombinuara me funde

3. Vishni atlete me taka të hapura me pantallona të shkurtra të ftohta

Në verë, në vend të këpucëve shumë të ngushta që mund të humbasin rehatinë, këpucët sportive me taka të hapura do të jenë një zgjedhje e shkëlqyer, si për të mbrojtur këmbët, ashtu edhe për të krijuar shëndet dinamik dhe veçanërisht jo shtypës.

Kombinimi perfekt i atleteve me taka të hapura me pantallona të shkurtra do t’ju japë një ndjenjë të freskët, komode dhe aktive në ditët e nxehta. Ky është një grup rrobash që si burrat ashtu edhe gratë mund t’i përziejnë dhe t’i bëjnë lirisht!

4. Vishni pantallona me këmbë të gjera të përziera me atlete me takë të hapur

Trendi i pantallonave me këmbë të gjera ka pushtuar botën e modës vitet e fundit. Ky është gjithashtu një model i preferuar nga të rinjtë në modë me shumë kombinime mbresëlënëse dhe bie në sy.

Vishni pantallona me këmbë të gjera të përziera me atlete me takë të hapur

Modelet e pantallonave me këmbë të gjera janë të përziera me shumë modele të ndryshme këpucësh si këpucë sportive, çizme, këpucë me taka të larta… Sidomos tani, modelet e atleteve me takë me takë janë përzier nga vajzat e personalitetit me pantallona të gjera për të sjellë një set veshje te reja dhe shume atraktive. Ju gjithashtu mund të aplikoni për të rifreskuar stilin tuaj.

Shikoni më shumë modele këpucësh hot për meshkuj dhe kombinime super hot

Adresa e dyqanit që shet këpucë të bukura me taka me pedale me çmimin më të mirë

Nëse jeni duke kërkuar për dyqane që shesin taka, mos e humbisni aksionin e Tam Anh më poshtë. Tam Anh sintetizon për ju ku mund të shiten pedale për thembra Shumë modele të bukura pëlqehen nga të rinjtë.

1. Blini taka në Jakan Store

Marka Jakan Store® lindi me dëshirën për të përhapur pasionin dhe dashurinë për atletet në të gjithë Vietnamin. Me dëshirën për t’u bërë një komunitet i fortë i bashkuar dashnor i atleteve.

Filloi në Hanoi me produkte këpucësh nga markat Nike, Adidas, Vans dhe Nike. Në vitin 2001, njësia u zhvillua shpejt dhe hyri në punë. Jakan Store bëhet një markë e re e specializuar në ofrimin e produkteve të atleteve. Jakan Store gjithmonë dëshiron të jetë në gjendje të ofrojë produktet dhe shërbimet më të mira për të gjithë me një çmim të arsyeshëm, në mënyrë që të gjithë të mund të përjetojnë produktet dhe të marrin këpucët më të mira.

Në Jakan Store, njësia ka shumë nga modelet më të nxehta të këpucëve me taka sot me çmime të përballueshme.

Informacionet e kontaktit të Jakan Store

  • Adresa: Nr. 1 Trinh Van Bo, Nam Tu Liem, Hanoi
  • Linja telefonike: 0919780688
  • Email: [email protected]
  • Faqja e internetit: Jakanstore.com

2. MLB Vietnam

MLB do të thotë Major League Baseball. Kjo është një organizatë profesionale sportive e bejsbollit dhe është gjithmonë me interes të madh për shumicën e tifozëve të bejsbollit në mbarë botën. Marka MLB i përket Grupit F&F, dyqani i parë MLB Korea u hap në 1997.

Këpucët origjinale MLB janë një markë stili jetese, e frymëzuar nga bejsbolli, duke kombinuar sportin dhe modën e rrugës.

Ky është gjithashtu një trend i ri i krijuar nga kombinimi perfekt i shumë elementeve moderne të modës. Ofron një koleksion gjithëpërfshirës veshjesh, aksesorësh dhe atletesh për burra, gra dhe fëmijë.

Produktet e MLB janë një kombinim i dobisë dhe modës. Gjithmonë duke optimizuar stilin, funksionin dhe cilësinë për të treguar se si janë veshjet sportive. Në MLB Vietnam, ka shumë pedale të bukura me thembra të modës. Me siguri do të gjeni produktet e duhura për pedalin e këmbës kur të kërkoni këtu

Adresa e dyqaneve MLB në Vietnam

  • B1- 28D, kati B1, Vincom Center – 72 Le Thanh Ton, Ben Nghe, District 1, HCMC
  • 2-08, Kati 2, Qendra tregtare Van Hanh – Nr. 11 Su Van Hanh, Lagjja 12, Distrikti 10, Qyteti Ho Chi Minh (funksionon nga 17 nëntor 2019).

3. Shopgiayreplica

Si një nga dyqanet kryesore në linjën 1:1 Replica në Vietnam, Shopgiayreplica ka krijuar një reputacion në industrinë e atleteve për më shumë se 5 vjet, dyqani përditëson gjithmonë modele të reja nga markat kryesore sportive si Adidas, Nike, Balenciaga, Gucci. , Mcqueen… me cilësi të përsëritjes 1:1 dhe super si auth. Çmimi është shumë më i lirë se ai origjinali, kështu që mund të jeni të sigurt për të blerë një palë këpucë në modë dhe në modë.

Në Shopgiayreplica, njësia ka shumë modele të reja të bukura të pedale për thembra për të përmbushur nevojat e ndryshme të klientëve.

  • Kati 4 – 161 Lang Pagoda – Dong Da – Hanoi
  • Email: [email protected]
  • Linja telefonike: 0964.033.455 – 08.22222.555 VND

Më sipër janë 2 sugjerime për adresën e një dyqani që shet këpucë me taka në Hanoi. Shpresoj se do të gjeni modelin e duhur të produktit për ju.

Epilogu

Me një dizajn që ruan në thelb stilin e pluhurosur dhe të fortë të këpucëve tradicionale ‘Sneaker’ kombinuar me përmirësimin e zvogëlimit të “takës” si këpucët “Mule”, duke e bërë të përshtatshme për të veshur këpucë. Është e përshtatshme, e shpejtë dhe ndjesia e veshja e këpucëve është gjithashtu më e freskët në këtë verë të nxehtë, ndaj pyesni se si çdo anëtar i familjes duhet të sjellë një atlete Mule në kabinetin e tyre të këpucëve.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Xu hướng giày đạp gót . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *